Piwnica w domu jednorodzinnym

LokalizacjaWarszawa
Typ przestrzenidom jednorodzinny

Pokój wypoczynkowy z sauną

Projekt i remont obejmował wnętrze całego domu, który był opuszczony przez lata, a następnie kupiony przez moich klientów.

Pomieszczenie na zdjęciach było wcześniej garażem. Przy okazji remontu postanowiliśmy przekształcić je w dodatkową przestrzeń do relaksu. Możemy spotkać się na pogawędki, wypić herbatę, układać puzzle czy skorzystać z sauny, a następnie wymaganego prysznica.

W pokoju umieściłam bardzo wygodną rozkładaną sofę, która będzie idealna dla gości na noc. Przed nią stoi kawowy stolik z nogami podklejonymi filcem, by łatwiej można było przesuwać mebel, jednocześnie chroniąc podłogę przed zarysowaniami. Na ścianach zaś pojawiły się półki na kolekcję kufli najstarszego mieszkańca domu.

Piwnica została zaprojektowana jako miejsce do odpoczynku rodziny. W projekcie chciałam podkreślić, że znajdujemy się w piwnicy, ale nadal możemy czuć nutkę luksusu.

Tuż po wprowadzeniu się rodziny i wizyty pierwszych gości okazało się, że to właśnie ten pokój stał się ulubioną przestrzenią dla wszystkich. Nie ukrywam, że się tego nie spodziewałam.

Toaleta

Dodatkowa toaleta zawsze jest mile widzianym i przydatnym uzupełnieniem domu dla dużej rodziny. Zrobienie jej tutaj nie było łatwe. Trzeba było zdecydować się na przepompownię dla toalety oraz prysznica obok, w pokoju wypoczynkowym. Wynikało to z faktu, że nadal jesteśmy w piwnicy. Jednak wraz z wykonawcami znaleźliśmy kilka rozwiązań, z czego wygrało jedno. Nieco więcej zachodu, ale efekt jest tego wart. Zwłaszcza pod względem funkcjonalnym.

1. Mamy toaletę w piwnicy i nie trzeba w razie potrzeby iść na piętro

2. W przypadku potrzeby skorzystania w trakcie sesji w saunie wystarczy ręcznik i można wyjść bez ryzyka spotkania innych domowników

3. Nocujący goście mają łazienkę dla siebie (toaleta jest wydzielona w pokoju wypoczynkowym, który jest zamykany na klucz).

Pralnia

Osobna pralnia to nadal dość rzadkie pomieszczenie w polskich domach. Ta jest przestronna. Kolory szafek i blatu nawiązują do mebli kuchennych, utrzymanych w bardzo podobnych barwach. Płytki ścienne zaplanowałam tak, by wykorzystać te, które zostały po aranżacji jednej z łazienek, zaś podłoga w całej piwnicy jest taka sama.

W pralni znajduje się wiele praktycznych rozwiązań, dzięki którym pranie staje się łatwiejsze i wygodniejsze. Szafki dają dużo miejsca na przechowywanie detergentów. W dolnych po lewej stronie mamy kosze na brudne ubrania. Głęboki zlewozmywak zapewnia miejsce do namaczania lub prania delikatnych rzeczy.

    Chcesz dodać plik? (niewymagane)

    Call Now Button