Łazienki w domu jednorodzinnym

LokalizacjaWarszawa
Typ przestrzeniPrywatna

Łazienka z prysznicem

W przeszłości układ łazienki był inny. Przesunęliśmy toaletę i teraz mamy dużą kabinę prysznicową zamiast wanny. Planowałam ją z drzwiami szklanymi, ale w trakcie remontu zdecydowano, że na razie pozostanie otwarta, jako typowy walk-in, a w razie potrzeby drzwi zostaną domontowane w przyszłości.

Wchodząc do łazienki, wszystko wydaje się stonowane, w neutralnych kolorach. Niespodzianka pojawia się, gdy zaglądamy do strefy prysznicowej. Nagle widzimy wnękę prysznicową z intensywnym kolorem ściany. Są to kafelki o odważnym wzorze i kolorach. Nagle cała łazienka nabiera charakteru. Wybrałem luksusowy prysznic typu deszczownica oraz klasyczna słuchawka. Komplet występuje z mieszaczem, dzięki czemu mamy mało elementów chromowanych.

Aby ukryć rurę kanalizacyjną (po przeniesieniu miski wc), stworzono podwyższone miejsce o dwóch poziomach, które teraz pełni funkcję półki, siedziska i podnóżka.

Łazienka w stylu hotelowym

Łazienka dwuosobowa w stylu hotelowym. Zgodnie z gustem użytkowników tego pomieszczenia zastosowano mocne wzory. Szybki prysznic w kabinie typu walk-in, czy długą kąpiel z pianą? W tej łazience mamy luksus wyboru. Inne elementy tworzące tę przestrzeń to podwójne umywalki z lustrami i dodatkowym oświetleniem do makijażu, nowoczesne oświetlenie, tradycyjne kaloryfery oraz podłogowe ogrzewanie wodne, zapewniające przyjemne ciepło.

Ściany pokryte są płytkami w różnych teksturach i kolorach. Wygląd uzupełniają ręczniki “gofrowe” i akcesoria łazienkowe. Dużo daje też okno i jego aranżacja.

Malutka toaleta

Toaleta ta jest bardzo mała i przeznaczona dla mieszkańców i odwiedzających. Mamy tu tylko muszlę klozetową, małą umywalkę i lustro. Ze względu na wielkość, ważne było zadbanie o odpowiednie rozplanowanie przestrzeni oraz doświetlenie. Zaplanowałam tutaj dwie smugi światła LED za toaletą, aby dodać poczucia większej przestrzeni. Oczywiście, jest także biała lampa sufitowa. Chciałam, by nie rzucała się w oczy i harmonijnie wpisywała się w całość. Ścienne i podłogowe płytki są takie same jak te w sąsiednich pomieszczeniach, co tworzy poczucie spójności.

Łazienka z wanną

Jest to pokój utworzony z większego pomieszczenia. Dzięki temu, że za ścianą znajdowała się łazienka, zbudowanie tego pokoju było łatwe i ekonomiczne. Początkowo miał on być miejscem przeznaczonym dla pani domu, jako luksusowa łazienka. Gdy kończyłam nadzór nad realizacją i przymierzałam się do doboru i zakupu dodatków do wnętrza, okazało się, że najmłodszy mieszkaniec domu (nastolatek) chce to pomieszczenie dla siebie. Sama jestem ciekawa, na czym ostatecznie stanęło.

Ze względu na nietypowy kształt łazienki, dużo uwagi poświęcono na stworzenie odpowiedniej przestrzeni. Kształt pokoju wynikał z tego, że chciałam uniknąć budowania ściany w oknach i chciałam pozostawić je w pokoju nastolatka, gdzie są one znacznie ważniejsze.

Toaleta w piwnicy

Pomieszczenie to wydzieliliśmy ze starego garażu w piwnicy. Pozostałą część dawnego pomieszczenia stanowi aktualnie pokój wypoczynkowy z sauną (pokazany w projekcie “piwnica w domu jednorodzinnym”). Na każdym poziomie domu warto mieć jeśli nie pełną łazienkę, to chociaż toaletę. Piwnica, o ile jest użytkowa, nie stanowi wyjątku. Tu chciałam podkreślić, że jesteśmy w piwnicy, ale jednocześnie zrobić z tej toalety jasną, wygodną przestrzeń, może odrobinę nawiązującą do SPA z racji sąsiedztwa z domową sauną.

    Chcesz dodać plik? (niewymagane)

    Call Now Button