Biblioteka

LokalizacjaWarszawa
Typ przestrzeniPrywatna

Biblioteka w domu

Projektując to mieszkanie, zwróciłam szczególną uwagę na bibliotekę, która miała być miejscem, w którym domownicy będą mogli wypocząć z ulubioną książką i filiżanką herbaty. Zwłaszcza pani domu bardzo chciała mieć takie miejsce, by cieszyć się swoimi ulubionymi rzeczami.

Ze względu na duży zbiór książek, postanowiłam poświęcić całą ścianę na regały, a nawet rozszerzyć je na część ściany po drugiej stronie pokoju. Dzięki temu biblioteka stała się pojemna i funkcjonalna. Fotel z podnóżkiem i stolikiem są miłą strefę relaksu. Tekstylia, dodatki i rośliny dodają przyjemną atmosferę przytulności i wyciszenia.

Zdecydowałam się na półotwarty układ, który łączy bibliotekę z salonem za pomocą otwartej półki w ścianie między tymi pomieszczeniami. To pozwoliło na uzyskanie wrażenia przestronności, przy niewielkiej utracie intymności biblioteki.

Wszystko to sprawia, że stała się jednym z ulubionych miejsc domowników, gdzie mogą odpocząć i zrelaksować się z ulubioną książką i filiżanką gorącej herbaty.

    Chcesz dodać plik? (niewymagane)

    Call Now Button